Związki w najlepszym przypadku są radosnymi, afirmującymi życie doświadczeniami pełnymi przyjemności i podniecenia, a w najgorszym – dołów rozpaczy i urazy, przenikających każdą chwilę frustracją i irytacją. Terapia jest doskonałym narzędziem dla par, które chcą poprawić swój związek. Dzisiejsze możliwości to terapia małżeńska stacjonarnie i online.

Dlaczego terapia online?

Sesje terapautyczne są niezwykle pomocne dla partnerów, którzy chcą tworzyć zdrowsze relacje. Badania naukowe pokazują, że osoby, które angażują się w związek lub pary internetowe, konsultujące się z licencjonowanym terapeutą, widzą poprawę w swoich relacjach. Wszystkie pary przeżywają trudne chwile w związku, ale kiedy trudne czasy się nie poprawiają, niektóre rzeczy mogą pomóc partnerom wrócić na tę samą stronę. Terapia online staje się dość popularna, ponieważ partnerzy są w stanie porozmawiać ze specjalistą z zacisza domowego.

Wirtualna terapia jest doskonałą opcją dla osób zapracowanych i tych, którzy mieszkają na wsi z dala od gabinetu terapeuty, których styl życia nie pasuje do tradycyjnej terapii. Dzięki terapii online można łatwo umówić się na wizytę u terapeuty. Wirtualna terapia zapewnia intymną atmosferę ze specjalistą od zdrowia psychicznego, co jest idealne do wirtualnego poradnictwa dla par. Taka terapia dla par to intymny proces, a spotkanie z terapeutą online może wzmocnić poczucie intymności.

Korzyści z terapii małżeńskiej online

Regularne uczestnictwo w wirtualnych sesjach terapii małżeństwa może prowadzić do następujących długoterminowych korzyści dla par. Żaden związek nie jest doskonały, ale to nie znaczy, że trzeba zadowolić się takim, w którym panuje konflikt. Wirtualna terapia może zapewnić pomoc w rozwiązaniu problemów małżeńskich.

Wygoda

Niektóre pary czują się niekomfortowo, rozmawiając o swoich problemach twarzą w twarz z terapeutą. Są albo po prostu nieśmiali, albo mogą czuć się zastraszeni, gdy ktoś inny będzie za nich pośredniczył i próbował rozwiązać ich problemy. Pary te mogą uznać, że wygodniej jest przeprowadzać sesje online, ponieważ nadal są same ze współmałżonkiem w pokoju, podczas gdy doradca online prowadzi je przez cały proces.

Opłacalność

Ogromną barierą w terapii twarzą w twarz zawsze była cena. Trzy lub cztery miesiące tygodniowej terapii w gabinecie mogą kosztować fortunę. Terapia online jest zwykle dość przystępna cenowo i wygodna. 

Dokumentacja online

Każda sesja pary wykonana online ma odpowiednią dokumentację, którą pary mogą otworzyć i przejrzeć w dowolnym momencie. Pomoże im to zobaczyć, czy robią postępy przy pomocy sesji. Dokumentacja pokaże również, czy w trakcie terapii nastąpiły jakieś zmiany lub ulepszenia w relacji. Mogą również przejrzeć porady i zalecenia terapeuty dotyczące każdej sytuacji, o której dyskutowali w przeszłości.

Prywatność

Terapie online mają ścisłą politykę prywatności. Oznacza to, że informacje, którymi dzieli się z doradcą lub terapeutą, są poufne. Jednym z największych powodów, dla których ludzie wybierają konsultacje z psychoterapeutą online, jest to, że można siedzieć w domu podczas sesji, gdzie partnerzy czują się najwygodniej, i stamtąd można rozmawiać z terapeutą.

Po więcej informacji odsyłamy na https://www.mywayclinic.online/pl

Warto doczytać: https://www.powrot-do-zdrowia.pl/rozmowa-z-psychologiem-on-line/