Znalezienie chwili dla siebie w pędzie życia to nie lada wyzwanie. Napięty grafik, absorbująca praca zawodowa, próby zbalansowania życia prywatnego i zawodowego, a do tego zajmowanie się hobby po godzinach to codzienność, która nie sprzyja wyciszeniu się. Jesteśmy zarzucani przez lekarzy i specjalistów sposobami na redukcję stresu. Szukanie odpowiedniego sposobu dla siebie jest żmudne. Tymczasem istnieje jeden prosty, a nieoczywisty, sposób.

Pływanie dla dzieci i dorosłych

Człowiek tuż po urodzeniu przez pewien czas ma naturalną zdolność pływania. Przez dziewięć miesięcy płód żyje w wodnym środowisku. Po przyjściu na świat szybko zapominamy o tej umiejętności. Wystarczy kilka miesięcy, żeby pływanie stało się kolejną aktywnością, której trzeba nauczyć się na nowo.

Bombilla do Yerba Mate

un-mate.pl

Dzieci chłoną wiedzę jak gąbka, więc dzieciństwo jest najlepszym okresem do tego, aby zacząć uczęszczać na basen. Później, jako osoby dorosłe, pływanie może być wyłącznie przyjemnością i sposobem na redukcję stresu.

Pływanie a zdrowie

Sport to zdrowie, mówi przysłowie. Nieważne jaka aktywność fizyczna, ludzkie ciało uwielbia być w ruchu. Pływanie to dobry sport dla tych, którzy nie przepadają za bieganiem lub wspinaczką. Woda, dzięki swojemu oporowi, ma zbawienny wpływ na przeciążony siedzącą pracą kręgosłup. Uaktywnia nie tylko większość partii mięśni, ale również oczyszcza umysł. Woda delikatnie masuje ciało, a wysiłek fizyczny włożony w poruszanie się w niej wyrzuca do mózgu hormony zwane endorfinami. Endorfiny wprawiają w dobry nastrój i zmniejszają produkcję kortyzolu – hormonu stresu.

Basen rzeźbi sylwetkę

Nie bez powodu profesjonalni pływacy wyglądają, jakby dopiero co wyszli z planu sesji zdjęciowej dla sklepu sportowego. Ich ciała są umięśnione i dobrze wyrzeźbione. Pływanie na basenie wprawia w ruch większość partii mięśni w ciele, pobudzając je do rozrostu. Tkanki mięśniowej przybywa, a wykonywanie odpowiednich ruchów przy pływaniu rzeźbi sylwetkę.

Pływanie to również dobry sposób na zgubienie dodatkowych kilogramów. Waga bywa powodem przejmowania się tym, jak się wygląda. Piękna sylwetka jest często niedoścignionym marzeniem, ale basen może pomóc w jego osiągnięciu. Odpowiednio zbilansowana dieta połączona z treningiem pływackim równomiernie spala tłuszcz. Dzięki regularnym wizytom na basenie można w przyjemny sposób zgubić kilogramy, bez dużego obciążania kręgosłupa.

Pływanie odgania czarne myśli

Będąc w wodzie jest się z nią sam na sam. Zanurzenie w wodzie i ponowne wynurzenie się to aktywność wspomagająca oczyszczenie myśli. Jeśli czarne myśli i stres nie pozwalają na normalne funkcjonowanie, skok do basenu, a następnie poczucie twardego dna pozwalają na odzyskanie emocjonalnej stabilizacji. Niejednokrotnie psychoterapeuci zalecają ludziom cierpiącym na depresję zapisanie się na basen. Aktywność fizyczna wspomaga pracę mózgu, ułatwiając radzenie sobie z negatywnymi emocjami.

Koniecznie doczytaj:

https://szkolarekin.pl/nauka-plywania-delfinem-krakow

https://szkolarekin.pl/nauka-plywania-zabka-krakow

https://szkolarekin.pl/nauka-plywania-kraulem-krakow