Kartki na Boże Narodzenie wysyłamy bliskim nam osobom od wielu lat. W ten sposób możemy złożyć świąteczne życzenia zarówno tym, których widzimy na co dzień, jak i osobom mieszkającym daleko (także za granicą). Przepiękne motywy kartek zapierają dech w piersiach. Do wyboru mamy eleganckie oraz zabawne kartki bożonarodzeniowe. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się również spersonalizowane kartki świąteczne. Przyjrzyjmy się, jakie kartki na Boże Narodzenie wybrać oraz dlaczego warto je wysyłać!

Kartki na Boże Narodzenie – dlaczego i komu warto je wysyłać

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Oprócz rodziny warto pamiętać o kolegach ze studiów lub z pracy, nauczycielach, profesorach, pracownikach czy też klientach biznesowych. Każdy z nich ucieszy się otrzymując od nas elegancką kartkę świąteczną. Coraz popularniejsze staje się wysyłanie życzeń SMS-em lub za pomocą mediów społecznościowych. Spisując życzenia świąteczne na kartce bożonarodzeniowej bardziej się angażujemy w składanie życzeń. Słowa są przemyślane oraz mają głębokie znaczenie. Wybór kartki świątecznej zajmuje nam dużo czasu. Wysyłając kartki na Boże Narodzenie sprawimy odbiorcą dużo radości. Kartka będzie doskonałą pamiątką na lata. Szczególnie dużą wagę przywiązują do tego osoby starsze. Śliczne kartki na Boże Narodzenie mogą sprawić mnóstwo frajdy maluchom. Warto dbać o to, aby nie zapomniały one o tej polskiej tradycji.

Jakie kartki bożonarodzeniowe wybrać

Przepiękne kartki bożonarodzeniowe nie ułatwiają nam wyboru. Na rynku dostępne są kartki na Boże Narodzenie w formie pocztówki oraz kartki składane. Popularne motywy to choinki, bombki, pierniki, prezenty, laski cukrowe, renifery, św. Mikołaj, zimowy pejzaż lub motyw religijny. W niektórych z nich znajdziemy gotowe życzenia. Często widoczne są na nich eleganckie złocenia. Nie obędzie się bez napisów tj. „Wesołych Świąt Bożego Narodzenia”, „Szczęśliwego Nowego Roku” czy też angielskiego „Merry Christmas”. Do zrobienia kartek bożonarodzeniowych wykorzystywane są przepiękne zdjęcia. Dzieciom spodobają się zabawne kartki świąteczne z grafiką komputerową. Dużą popularnością cieszą się ręcznie robione kartki na Boże Narodzenie. Rękodzieło przeżywa obecnie swój renesans.

Spersonalizowane kartki na Boże Narodzenie

Ciekawą opcją są spersonalizowane kartki na Boże Narodzenie. Są one unikatowe. Możemy samodzielnie wybrać motyw, kolor kartki z życzeniami i koperty, napis oraz życzenia. Zamawiając kartki świąteczne dla klienta biznesowego możemy umieścić na nich logo firmy. To doskonały sposób na budowanie marki. Gdzie kupić spersonalizowane kartki bożonarodzeniowe? Eleganckie kartki na Boże Narodzenie ma w swojej ofercie Postwood. Jak sama nazwa mówi, są to świąteczne kartki zrobione z drewna. Producent spersonalizowanych kartek świątecznych wykorzystuje do ich zrobienia sklejkę z brzozy. Są na niej wycięte przepiękne, świąteczne motywy. Dołączona do kartki urocza kokardka może posłużyć do zawieszenia kartki na choince lub w oknie. Drewniana, spersonalizowana kartka na Boże Narodzenie ustawiona przed źródłem światła np. przed świeczką, będzie prezentowała się wyśmienicie.

Bez względu na to, jaką kartkę świąteczną wybierzemy, pamiętajmy, aby umieścić na niej życzenia bożonarodzeniowe płynące prosto z serca.